Mezoterapia igłowa – Warszawa

Czym jest Mezoterapia igłowa?

mezoterapia-iglowa Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetologii estetycznej, skierowana jest do kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Jest to małoinwazyjna metoda o potwierdzonej badaniami skuteczności, która pomaga powstrzymać postępujące procesy starzenia się skóry i sprawia, że cera staje się promienna, odżywiona, nawilżona i wygładzona. W koktajlach do mezoterapii zazwyczaj wykorzystuje się: kwas hialuronowy, witaminy, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, antyoksydanty czyli substancje, które dają nam młody i atrakcyjny wygląd skóry.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowe?

Zabieg mezoterapii igłowej poprzedza dokładna analiza, w trakcie której dobierany jest odpowiedni produkt do danego problemu klienta. Dla pełnego komfortu pacjent zostaje miejscowo znieczulony na ok 20 min, następnie za pomocą odpowiedniej cienkiej igły wprowadza się preparat śródskórnie. Nakłucia są zazwyczaj wykonywane w odstępach 0,5 cm. na głębokość 2-4 mm. Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkłucia występuje niewielki obrzęk i zaczerwienienie, grudki preparatu wchłaniają się zazwyczaj do 48h. Zabieg mezoterapii zaleca się wykonywać w serii 3-6 zabiegów w zależności od preparatu i stanu skóry pacjenta. Efekty widoczne są niemal od razu, okolica poddana zabiegowi jest nawilżona, jędrniejsza, lepiej ukrwiona i odżywiona, późniejszym czasie obserwuje się także rozświetlenie, zmniejszenie oraz wygładzenie zmarszczek.

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii igłowej?

Optymalny efekt widoczny jest od 3-6 miesięcy, a pozytywne zmiany w strukturze skóry nawet do roku. Na długość i widoczność rezultatów zabiegu wpływa przede wszystkim nasz styl życia i przestrzeganie zaleceń pozabiegowych przekazanych przez specjalistę. Do negatywnych czynników zalicza się: duże ilości używek, brak ruchu, małe spożycie wody, nieodpowiednia dieta, brak snu, przewlekły stres, wysoka ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz zanieczyszczenia środowiskowe takie jak smog i spaliny. Aby cieszyć się dłużej efektami zabiegowymi polecamy dobre nawodnienie organizmu, stosowanie odpowiednich kosmetyków dobranych do cery, ochronę słoneczną w postaci kremów z filtrem UV co najmniej 50 SPF oraz wykonywanie zabiegów przypominających w zalecanym czasie.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej.

Ciąża, okres laktacji, antybiotykoterapia, aktualne infekcje organizmu i skóry, skłonność do tworzenia się bliznowców/zwłóknień, choroby autoimmunologiczne ( nieuregulowane), aktywna opryszczka, stosowanie leków rozrzedzający krew, zaburzenia krzepliwości krwi, inne zabiegi wykonywane w danym obszarze zabiegowym w okresie 4 tygodni, nadwrażliwość skóry, przyjmowanie pochodnych retinoidów oraz pochodne retinolu (Izotek Reacutan), aktywny trądzik/ trądzik różowaty, choroby nowotworowe, alergie na składniki preparatu.

 

Umów się na wizytę,
skontaktuj się z nami!