Nici liftingujące PDO

nici-liftingujace Nici liftingujące to innowacyjny wynalazek, pozwalający na wykonywanie jeszcze mniej bolesnych zabiegów odmładzania. Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących nazywany jest często także liftingiem bez skalpela

Nici liftingujące – co to za zabieg?

Zabieg przy pomocy nici liftingujących to nowoczesna, mało inwazyjna metoda redukowania oznak starzenia, stanowiąca ciekawą alternatywą dla chirurgii plastycznej oraz bardziej inwazyjnych zabiegów liftingujących. Tę metodę wykorzystuje się także u młodszych pacjentów, którym zależy na spowolnieniu procesów starzeniowych w tkankach. Dzięki niciom PDO można uzyskać efekt tzw. naturalnego retuszu, czyli uniesienia i podtrzymania tkanek. Nici wpływają na stymulację wieloetapowego procesu naturalnej przebudowy skóry. Są to akcesoria, wykazujące zdolność pobudzenia fibroblastów do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ujędrniona.

Jak wygląda zabieg nićmi liftingującymi w klinice w Warszawie?

Nici liftingujące wykorzystywane do zabiegu wykonane są z polidioksanonu czyli z tego samego materiału, co nici, stosowane przy zabiegach chirurgicznych zszywania tkanek. Podczas zabiegu wprowadza się je pod skórę, delikatnie ją unosząc. Pod skórą nici liftingujące aktywizują procesy regeneracyjne komórek skóry i wpływają na naturalną odbudowę. Stopniowe rozpuszczanie nici stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki takiemu działaniu następuje efekt odmłodzenia, a skóra staje się jędrniejsza.

Nici liftingujące – jakie dają efekty?

Zabieg z użyciem nici liftingujących nazywany jest liftingiem bez skalpela, ponieważ zapewnia efekty ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Co więcej, rezultaty widać prawie od razu. Przy pomocy nici specjalista jest w stanie unieść owal twarzy, zredukować zmarszczki i zrekonstruować kontury twarzy, jeżeli istnieje taka potrzeba. Działanie zabiegu wpływa także na kondycję skóry pacjenta. Nici stymulują naturalne procesy odnowcze, a więc mogą przyczynić się do uzyskania młodszego wyglądu i bardziej odżywionej skóry.

Dla kogo zabieg z nićmi liftingującymi?

Zastosowanie nici liftingujących zalecane jest przede wszystkim osobom po 30 roku życia, u których wystąpiły już pierwsze oznaki starzenia. Zabieg dedykowany jest paniom i panom, którzy oczekują odmłodzenia i poprawy kondycji w sposób nieinwazyjny i bezpieczny. Z metody mogą skorzystać także młodsi pacjenci, w celu prewencji pierwszych oznak starzenia. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą lipolizy iniekcyjnej w Warszawie!

Umów się na wizytę,
skontaktuj się z nami!