Stymulatory tkankowe – Warszawa

symulatory-tkankowe Są to produkty najnowszej technologii medycznej, oparte na najwyższej jakości substancjach, które mają za zadanie stymulować syntezę białek młodości czyli kolagenu i elastyny. Jak działają Stymulatory tkankowe ? W naszej klinice Atelier Esthetique w Warszawie używamy najlepszej jakości preparatów na bazie kolagenu, kwasu hialuronowego wysoko i niskocząsteczkowego, polinukleotydów oraz aminokwasów. Po wprowadzeniu preparatu w odpowiednie warstwy skóry rozpoczyna się regeneracja na poziomie komórkowym. Zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, fibroblastów czyli substancji które zapewniają nam młody i atrakcyjny wygląd skóry.

Dla kogo jest zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych?

Przede wszystkim zabieg jest dla osób, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry takie jak np. opadający owal twarzy, widoczne bruzdy nosowo-wargowe i marionetki oraz utratę napięcia. Odpowiednio dobrane preparaty pozwolą na silną regenerację tkanki poprzez wzmożone procesy naprawcze. Co prawda nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać procesów starzenia, ale za sprawą stymulatorów tkankowych możemy znacznie spowolnić ten stan i cieszyć się dłużej młodszym i świeżym wyglądem. Jeżeli Twoim problemem są: cienie pod oczami, odwodniona i wysuszona skóra, bruzdy, zmarszczki mimiczne, nierówny koloryt skóry bądź jesteś narażony na stres oksydacyjny to zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych jest właśnie dla Ciebie.

Jak wygląda zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych?

Po dobraniu odpowiedniego preparatu przez naszych specjalistów, oraz wykluczeniu przeciwwskazań możemy przejść do procedury podania produktu. Pracujemy na najnowocześniejszych technikach takich jak punkty BAP (Bio Aesthetic Points), Natural V Lift, Double 7 Lift bądź metodą wachlarzową. W zależności od dobranego preparatu możemy użyć cienkiej igły bądź kaniuli, wprowadzając preparat do odpowiedniej warstwy skóry. Cała procedura zabiegowa trwa około 20 minut i nie potrzeba znieczulenia miejscowego, ponieważ zabieg nie jest bardzo bolesny, aczkolwiek na życzenie klienta możemy zastosować specjalną maść przedzabiegową. Po skończonym zabiegu klient może wrócić do regularnej aktywności, czasami pojawia się niewielki obrzęk oraz siniak w miejscu podania preparatu. Należy stosować się do zaleceń po zabiegowych takich jak: odpowiednia higiena, unikanie opalania się oraz sauny do 2 tygodni, unikania picia alkoholu conajmniej 48h, stosować kosmetyki nawilżające oraz łagodzące, dbać o dobre nawodnienie organizmu.

Przeciwwskazania do zabiegu stymulatorów tkankowych.

Ciąża, okres laktacji, antybiotykoterapia, aktualne infekcje organizmu i skóry, skłonność do tworzenia się bliznowców/zwłóknień, choroby autoimmunologiczne( nieuregulowane), aktywna opryszczka, stosowanie leków rozrzedzający krew, zaburzenia krzepliwości krwi, inne zabiegi wykonywane w danym obszarze zabiegowym w okresie 4 tygodni, nadwrażliwość skóry, przyjmowanie pochodnych retinoidów oraz pochodne retinolu (Izotek Reacutan), aktywny trądzik bakteryjny i różowaty, choroby nowotworowe, alergie na składniki preparatu.  

Umów się na wizytę,
skontaktuj się z nami!