Wolumetria twarzy – Warszawa

wolumetria-twarzy Wolumetria twarzy to bezinwazyjny, niechirurgiczny zabieg modelowania twarzy, pozwalający na uzyskanie pełniejszego owalu twarzy, a wraz z tym, odmłodzenia wyglądu. Podczas zabiegu przywraca się utraconą objętość tkanek miękkich i koryguje je w taki sposób, aby twarz wyglądała na jędrną i młodą.

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg, polegający na liftingu i modelowaniu konturów twarzy. Celem działania jest przywrócenie lub skorygowanie właściwego kształtu twarzy, a wraz z tym zapewnienie młodszego i atrakcyjniejszego wyglądu.

Wolumetria twarzy w klinice w Warszawie wykonywana jest przy pomocy nowoczesnego sprzętu oraz sprawdzonych substancji, wykazujących skuteczne i bezpieczne działanie na twarz. Do zabiegu najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy lub komórki tłuszczowe z własnego przeszczepu. Wolumetria pozwala na zahamowanie przedwczesnych procesów starzenia i podnosi owal twarzy, dzięki czemu cały kontur wydaje się młodszy, a skóra jędrniejsza. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego zabieg umożliwia spłycenie zmarszczek i zapewnia optymalne nawilżenie skóry.

Lifting twarzy – wskazania

Podczas wolumetrii wykorzystuje się specjalną odmianę kwasu hialuronowego, który jest gęstszy od typowych wypełniaczy. Substancja wstrzykiwana jest w głąb skóry, dzięki czemu dociera także do jej dolnych warstw. Wolumetria twarzy wskazana jest dla osób, którym zależy na:

  • uwydatnieniu kości policzkowych;
  • ujędrnieniu zwisających policzków;
  • wypełnieniu konturów twarzy;
  • wyrównaniu ubytków w objętości twarzy;
  • konstruowaniu zarysu żuchwy;
  • wymodelowaniu policzków.
  • Wysmukleniu brody

Wolumetria twarzy – na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu wypełniacz wprowadzany jest w głąb skóry przy pomocy igły lub kaniuli (igła tępo zakończona). Plastyczna, gęsta wersja kwasu hialuronowego sprawnie przenika do najgłębszych warstw skóry, gdzie może je odżywiać i wypełniać ubytki. Zabieg jest prawie bezbolesny, choć pacjent może odczuwać delikatne rozpieranie w tkance podskórnej. Całość trwa ok. 20 minut. Wolumetria w większości przypadków odbywa się bez znieczulenia, choć w uzasadnionych przypadkach specjalista może zastosować znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu w miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekki zaczerwienienie lub obrzęk. Czasem pacjenci skarżą się na delikatny ból. Wszystkie objawy powinny zniknąć po upływie ok. 2-3 dni od zabiegu. Wolumetria twarzy nie wymaga rekonwalescencji, po wykonaniu zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Umów się na wizytę,
skontaktuj się z nami!