Wypełnianie bruzd nosowo wargowych – Warszawa

wypelnianie-bruzd-nosowo-wargowych Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych w klinice Atelier Esthétique w Warszawie to zabieg, który ma na celu spłycenie i wyrównanie bruzd. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się sprawdzony i bezpieczny kwas hialuronowy. Wypełnianie przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Czym są bruzdy nosowo – wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe to fałdy skóry, które pojawiają się po obu stronach kącików ust i biegną do linii nosa. Zazwyczaj pojawiają się mniej więcej w okolicach 25 roku życia i stanowią jeden z pierwszych objawów starzenia się skóry. Z wiekiem ulegają pogłębieniu.

Wypełnianie bruzdy nosowo wargowej – jak wygląda zabieg?

Podczas wykonywania zabiegu specjalista wstrzykuje w skórę wcześniej przygotowany preparat wypełniający. Najczęściej jest to kwas hialuronowy o określonej gęstości. Procedura ma na celu uzupełnienie tkanek w miejscu wprowadzenia substancji wypełniającej. Preparat wypełnia ubytki od wewnątrz, wygładzając skórę i redukując powstałe bruzdy. Niektóre z wypełniaczy działają także odżywczo, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny, co dodatkowo wpływa na odmłodzenie i wygładzenie skóry. Dzięki takiemu działaniu efekt zabiegu utrzymuje się przez dłuższy czas.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych to zabieg estetyczny, mający na celu spłycenie linii, biegnących od skrzydełek nosa do kącików ust. Działania specjalisty i zastosowany preparat pozwalają na wygładzenie skóry w danym miejscu bez efektu sztuczności. Przed wykonaniem wypełniania przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Na podstawie rozmowy specjalista dobiera odpowiednio gęsty rodzaj kwasu hialuronowego, który ma zapewnić wysoką skuteczność i dobry efekt na wiele miesięcy.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – kiedy widoczne są efekty?

Przy dobrze wykonanym zabiegu efekty widać praktycznie od razu. Bruzdy nosowo-wargowe ulegają widocznemu spłyceniu, a skóra w danej okolicy staje się gładsza i ujędrniona. Dogłębne działanie kwasu hialuronowego na komórki skóry pozwala również na stymulację naturalnych procesów odnowczych, co skutkuje dalszym efektem odmłodzenia.

Efekty zabiegu utrzymują się ok. 9-12 miesięcy, a czasem nawet do 18 miesięcy. Zależy to od rodzaju zastosowanego wypełniacza oraz indywidualnych preferencji i kondycji skóry pacjenta. W większości przypadków, aby uzyskać rezultaty, wystarczy jeden zabieg, czasem jednak konieczne jest wstrzyknięcie dodatkowej dawki preparatu podczas wizyty kontrolnej po ok. 4 tyg od zabiegu. Zapraszamy do zapoznania się takze z uslugą mezoterapii skóry głowy w Warszawie!

Umów się na wizytę,
skontaktuj się z nami!