Mezoterapia mikroigłowa – Warszawa

mezoterapia-mikroiglowa  Jest zabiegiem mającym na celu kontrolowane uszkodzenie skóry poprzez mikronakłucia. Procedura znana jest od wielu lat, jest bezpieczna i precyzyjna.

Czym jest Mezoterapia mikroigłowa?

To innowacyjny zabieg polegający na mechanicznym nakłuwaniu skóry specjalnym urządzeniem. Podczas zabiegu Pen, który wyposażony jest w jednorazowe kartridże z kilkunastoma sterylnymi, cieniutkimi igłami nakłuwa skórę, co w rezultacie wywołuje szereg różnych procesów. Rozpoczyna się kaskada naprawcza skóry poprzez autoregeneracje naskórka, pobudza się wytwarzanie nowych włókien kolagenowych oraz elastyny.

Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej w klinice w Atelier Esthétique w Warszawie?

Po konsultacji oraz wypełnieniu odpowiedniej ankiety kwalifikacyjnej możemy przejść do zabiegu mikronakłuwiania. Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy, szyji i dekoltu, następnie nakładamy znieczulenie miejscowe na około 20 min. Po tym czasie zmywamy maść oraz dokładnie dezynfekujemy obszar zabiegowy, skóra jest odpowiednio przygotowana do procedury nakłuwania. Przygotowanym wcześniej urządzeniem wykonujemy mikrowkłucia na około 0,25mm-1mm w zależności od miejsca zabiegu. Cały proces na twarz, szyje i dekolt zajmuje ok.30 min, w tym czasie zostanie wykonane kilka tysięcy mikrokanalików w skórze, dzięki temu substancje aktywne zostaną wprowadzone w głąb skory właściwej. Do zabiegu możemy użyć odpowiednio dobranego koktajlu witaminowego bądź peelingu medycznego co zwiększy efektywność procedury. Na koniec nakładana jest maska regeneracyjna oraz krem z filtrem SPF w celu zabezpieczenia twarzy przed promieniowaniem słonecznym. Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, dlatego polecana jest także dla osób o niskim progu bólowym. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale zalecana jest seria 2/5 zabiegów w zależności od stanu skóry, wieku oraz problemu danego klienta. Procedurę można powtarzać co 4 tygodnie.

Dla kogo jest zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg przeznaczony jest dla licznej grupy osób, wiek nie jest wyznacznikiem do kwalifikacji, jedynie wymagane jest ukończenie 18 lat. Mezoterapia mikroigłowa przeznaczona jest dla osób które chcą: zniwelować drobne zmarszczki, uelastycznić skórę, zredukować przebarwienia, zmniejszyć drobne blizny oraz ujednolicić koloryt skóry. Aby efekty mezoterapii były najlepsze warto jest ustalić z kosmetologiem odpowiedni plan pielęgnacji pozabiegowej, bezwzględnie należy unikać opalania się minimum 2 tygodnie po oraz stosować kremy z odpowiednim filtrem słonecznym. Bezpośrednio po procedurze nakłuwania twarz jest zaczerwieniona, taki stan utrzymuje się zwykle około 2-3 dni, nienależy w tym czasie używać kolorowych kosmetyków w celu zmniejszenia ryzyka powikłań.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej:

ciąża, okres laktacji, antybiotykoterapia, aktualne infekcje organizmu i skóry, skłonność do tworzenia blizniwców/zwłóknień, choroby autoimmunoligiczne( nieuregulowane), aktywna opryszczka, stosowanie leków rozrzedzający krew, zaburzenia krzepliwości krwi, inne zabiegi wykonywane w danym obszarze zabiegowym w okresie 4 tygodni, nadwrażliwość skóry, przyjmowanie pochodnych retinoidów oraz pochodne retinolu (Izotek Reacutan), aktywny trądzik bakteryjny i różowaty, cera mocno naczynkowa, choroby nowotworowe.

Stymulatory tkankowe

Są to produkty najnowszej technologii medycznej, oparte na najwyższej jakości substancjach, które mają za zadanie stymulować syntezę białek młodości czyli kolagenu i elastyny. Jak działają Stymulatory tkankowe ? W naszej klinice Atelier Esthetique w Warszawie używamy najlepszej jakości preparatów na bazie kolagenu, kwasu hialuronowego wysoko i niskocząsteczkowego, polinukleotydów oraz aminokwasów. Po wprowadzeniu preparatu w odpowiednie warstwy skóry rozpoczyna się regeneracja na poziomie komórkowym. Zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, fibroblastów czyli substancji które zapewniają nam młody i atrakcyjny wygląd skóry.

Dla kogo jest zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych?

Przede wszystkim zabieg jest dla osób, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry takie jak np. opadający owal twarzy, widoczne bruzdy nosowo-wargowe i marionetki oraz utratę napięcia. Odpowiednio dobrane preparaty pozwolą na silną regenerację tkanki poprzez wzmożone procesy naprawcze. Co prawda nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać procesów starzenia, ale za sprawą stymulatorów tkankowych możemy znacznie spowolnić ten stan i cieszyć się dłużej młodszym i świeżym wyglądem. Jeżeli Twoim problemem są: cienie pod oczami, odwodniona i wysuszona skóra, bruzdy, zmarszczki mimiczne, nierówny koloryt skóry bądź jesteś narażony na stres oksydacyjny to zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych jest właśnie dla Ciebie.

Jak wygląda zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych?

Po dobraniu odpowiedniego preparatu przez naszych specjalistów, oraz wykluczeniu przeciwwskazań możemy przejść do procedury podania produktu. Pracujemy na najnowocześniejszych technikach takich jak punkty BAP (Bio Aesthetic Points), Natural V Lift, Double 7 Lift bądź metodą wachlarzową. W zależności od dobranego preparatu możemy użyć cienkiej igły bądź kaniuli, wprowadzając preparat do odpowiedniej warstwy skóry. Cała procedura zabiegowa trwa około 20 minut i nie potrzeba znieczulenia miejscowego, ponieważ zabieg nie jest bardzo bolesny, aczkolwiek na życzenie klienta możemy zastosować specjalną maść przedzabiegową. Po skończonym zabiegu klient może wrócić do regularnej aktywności, czasami pojawia się niewielki obrzęk oraz siniak w miejscu podania preparatu. Należy stosować się do zaleceń po zabiegowych takich jak: odpowiednia higiena, unikanie opalania się oraz sauny do 2 tygodni, unikania picia alkoholu conajmniej 48h, stosować kosmetyki nawilżające oraz łagodzące, dbać o dobre nawodnienie organizmu.

Przeciwwskazania do zabiegu stymulatorów tkankowych.

Ciąża, okres laktacji, antybiotykoterapia, aktualne infekcje organizmu i skóry, skłonność do tworzenia się bliznowców/zwłóknień, choroby autoimmunologiczne( nieuregulowane), aktywna opryszczka, stosowanie leków rozrzedzający krew, zaburzenia krzepliwości krwi, inne zabiegi wykonywane w danym obszarze zabiegowym w okresie 4 tygodni, nadwrażliwość skóry, przyjmowanie pochodnych retinoidów oraz pochodne retinolu (Izotek Reacutan), aktywny trądzik bakteryjny i różowaty, choroby nowotworowe, alergie na składniki preparatu.

Umów się na wizytę,
skontaktuj się z nami!